Terapeutický kútik

Toto je blog o duševnom, spirituálnom a mentálnom zdraví. Dnes budem písať o Vianociach.

Vianoce

Na vianočné sviatky sa teší temer každý človek. Niektorí sa už nevedia dočkať, a vyzdobujú si stromček už v novembri, ďaleko predtým, ako by mal byť v byte vystavený. Vianoce vnímajú ako niečo, čo je pekné a príjemné, a snažia sa ich atmosféru priniesť do bytu čo najskôr. A potom stromček nechávajú ozdobený niekedy až do marca. Robí im to radosť, ale…

   Vianoce sú spirituálnym sviatkom, a platia pre ne určité pravidlá. Sú aj sviatkom štedrosti, ale aj pre to platia určité pravidlá. Žijeme v dobe, keď tradície upadajú, sú nesprávne interpretované, prerábané, a to ľuďmi, ktorí do toho vôbec „nevidia“. Z nevedomosti a zatemnenia svojej mysle hlásajú svoju pravdu, ktorá je často nezmyslom zo spirituálneho, aj metafyzického pohľadu. A sťahujú so sebou ostatných, ktorí žijú v čiastočnej, alebo aj plnej nevedomosti. Nuž, žijeme v takejto dobe. Žiaľ.

Vianočný stromček

Vianoce majú svoje pravidlá, pokiaľ z nich chceme mať naozaj radosť a úžitok. Preto sa stromček zdobí 24. decembra dopoludnia a nie skôr. Pokiaľ doma pozeráme na ozdobený stromček už „v novembri“, bude 24 december iba ďalšie ráno v rade obyčajných rán. Nebude špeciálne ani pre vás, ani pre vaše deti a blízkych. Večer, a niektorí už deň pred vianocami dávajú darčeky. Ani to nie je správne z pohľadu vianočných rituálov. Stromček postavený v tento deň prináša požehnanie a prosperitu do domu i celej rodine. Odzdobuje sa 6. januára, aby sa dodržal rituál prosperity. Potom tento rituál vianočného stromčeka prináša prosperitu celý rok. Ak ho ozdobíte skôr, alebo odzdobíte neskôr, porušíte toky prosperity a štedrosti vianoc. Nie všetko v tomto svete beží na materiálnej a mentálnej úrovni. Myslieť si to, to je hlboká nevedomosť. Sila mysle je neobmedzená, a dokáže riadiť sily, o ktorých nemá človek zväčša ani potuchy. Počas vianoc sú aktívne sily, ktoré pochádzajú z vyššieho spirituálneho sveta. Ak sa chceme zúčastniť ich pôsobenia, treba dodržiavať pravidlá, ktoré nám to umožnia.

Vianočné tradície

Prvé jedlo by malo byť okolo 17. hodiny, s výnimkou „ochutnávania“ toho, čo na štedrovečernú večeru varíte. Jedlo by malo byť také, aby nezaťažovalo spirituálnu úroveň človeka, a to najlepšie ryba, alebo úplne bez mäsa.  Niektorí ľudia si doprajú bravčové alebo kura, čo je pre spiritualitu človeka naozaj „klinec do rakvy“. Je to príliš hrubé a ťažké jedlo, ktoré robí ľudí necitlivých voči vyššej moci i celej spirituálnej úrovni. Týmto sa sami odsudzujú na život v hmote. Zo spirituálneho hľadiska nie je vôbec vhodné ho konzumovať, nielen na vianoce.  Aj teľacie a hovädzie, ktoré sú na duchovnej stupnici kvality jedla o niečo vyššie, nie sú na vianoce vhodné. To si radšej dajte „vyprážaný syr“.  Alkohol až večer, keď to už musí byť. Opitý ľudia nie sú otvorený pre požehnanie vianoc. Nejedenie na štedrý deň pomáha človeku byť vnímavý pre vyššie spirituálne vibrácie, a keď má určité „schopnosti“, alebo dostatočnú citlivosť, môže mať v tento deň krásne spirituálne zážitky.

Vianočná ruža

Vianočná ruža, ktorá je teraz v móde nie je vôbec vhodná do blízkosti ľudí, nakoľko svojou vibráciou narušuje jemné energie spirituálneho sveta (ani monstera, ani kaktusy, ani Yuka…). Viac nájdete v mojej knihe Duchovné účinky 150 kvetov a stromov.

   Je vhodné si zapáliť vysvätenú sviečku, ak to máte radi tak vydymiť priestor myrhou alebo bielou šalviou, a ak to dokážete, držte si v hlave a srdci iba pozitívne a príjemné myšlienky. Je to naozaj svätý deň, aj keď ho mnohí tak nevnímajú. Kúpeľ, do ktorého dáte pár kvapiek svätenej vody vás prečistí aj na spirituálnej úrovni.

Toľko zatiaľ k vianociam.

Peter Filo MMA