Škola Spirituálnej dietetiky

Škola Spirituálnej dietetiky

Škola Spirituálnej dietetiky je súčasťou Spiritual self Healingového programu, ktorý vedie Peter Filo MMA. Tento program zahŕňa školenia, kurzy, workshopy a prednášky, na ktorých učí ako zdravo žiť, bývať a stravovať sa. 

   Teraz vám ponúkame Školu Spirituálnej dietetiky, ktorá zahŕňa náuku o širokej palete vplyvov, ktoré ovplyvňujú našu vnútornú pohodu, výkonnosť a zdravie. Z praktického pohľadu nemusí byť človek školený „ezoterik“, aby dokázal uplatniť vedomosti z tohto kurzu v praxi. Stačí si vyberať potraviny, nápoje, životné prostredie, ktoré obsahuje dostatok prírodného magnetizmu a má zdravého, človeku prospešného „ducha“. Získate vedomosti o tom, ako pôsobia potraviny, rozličné nápoje vrátane alkoholu, liečivé byliny, domáce (aj nedomáce) zvieratá, zdravotné cvičenia navyšujúce prírodný magnetizmus a životné prostredie na množstvo energie, ktoré máte k dispozícii a na váš duševný aj duchovný stav. A to prospešne, alebo škodlivo. Človek nie je iba telesná schránka plná chemických procesov. Hoci dnes nie sú populárne tvrdenia, že človek má dušu, energie, ducha a ďalšie zložky (čo bolo v deväťdesiatych rokoch plne akceptované, a široko diskutované aj v televízii),  je to pravda. Ak vám je zle citovo, duševne, bytostne, je zle vaším chemickým procesom? Smiešne tvrdenia. A nielen človek, ale aj zvieratá, rastliny, príroda má svoje energie (prírodný magnetizmus), svojho ducha, a výrazne nás ovplyvňujú. Rozhodujúce sú tieto ich dve zložky, a to je množstvo prírodného magnetizmu ktorý nám dávajú k dispozícii konzumáciou alebo pobytom v ich blízkosti, a kvalita ducha, ktorého majú a ním ovplyvňujú naše meridiány, jemnohmotné telá, ducha a ďalšie zložky nášho organizmu.

Prírodný magnetizmus

Je to ezoterický názov pre neviditeľnú silu, ktorú v Číne nazývajú Qi (čchi), v Japonsku Ki. Lekári ju poznajú pod pojmom Katióny a vedia, že bez nich v tele nemôžu prebiehať fyziologické procesy. Katióny je názov, ktorý je bližšie chápaniu ľudí, ktorým ezoterika a duchovný svet nič nehovoria. Vo Feng shui ju poznáme pod menom Sheng Qi, v Tradičnej čínskej medicíne pod menom Postnatálna energia. Takže celým problémom ktorý vládne okolo tohto fenoménu je spôsob, ako túto silu nazveme.

Duch

 Tento svet má vedomie, táto planéta má svoje vedomie a ducha. Tiež všetko na tejto planéte má svojho ducha, ktorý mu umožňuje byť vo vzájomnej interakcii medzi sebou. Stromy, zvieratá, rastliny, kamene, ľudia, hory, rieky moria... Každá rieka, hora, dolina má svojho ducha, to učili už dávny predkovia, a nielen u indiánov. Táto úcta ku všetkému na planéte je dodnes zachovaná v japonskom Šintoizme.

   Stromy rastliny zvieratá, kamene majú svojho ducha a ním sa aj prejavujú (na nám bežne neviditeľnej úrovni). Skôr ich vyciťujeme a sme priťahovaný ich kvalitami podľa toho, akého ducha a srdce máme my, ako ľudia. Tu platí pravidlo „Vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá“.

   Nie každá rastlina má dobrého ducha, nie každý plod rastliny má (potravina) má dobrého ducha. Týka sa to aj zvierat, drahých kameňov, stavebných pozemkov, budov, riek hôr, aj ľudí... Vnímavý ľudia skôr pociťujú, že s tým „niečo nie je v poriadku“, a radšej sa vyhýbajú niektorým miestam, potravinám, rastlinám, budovám, zvieratám... Nerozvážny ľudia (často s trvalou absenciou rozumného uvažovania) sa po hlave vrhajú do „dobrodružstiev“ s čímkoľvek, nevnímajúc ducha a kvalitu energie toho, s čím majú do činenia. Ak to má navyše určitý druh „zvláštnej energie“, je to pre nich ešte väčším lákadlom. Sú ich plné nemocnice, aj psychiatrické liečebne...

   V dnešnej dobe nemáme dostatočne jasné pociťovanie a vnímanie, ktoré by nám umožňovalo vycítiť kvalitu – nekvalitu ducha a energie toho, s čím máme do činenia. Sme príliš „domestikovaný“, zahltený informáciami, elektronikou, rozptyľujeme sa na všetky smery...

   Ľudia, ktorí dodnes nestratili sami seba v tomto kolotoči „civilizácie“ jasne vnímajú, čo im prospieva a čo škodí, aj keď to možno nevnímajú z pohľadu energie a ducha.

Potraviny z pohľadu Spiritual Self Healingu

Duchovná dietetika učí ako si vyberať potraviny, nápoje, liečivé byliny (ale aj rastliny a stromy vo svojom okolí) aby nás posilňovali tak svojou vitalitou (prírodným magnetizmom),  ako aj pôsobením svojho ducha. Potraviny, nápoje a byliny (aj koreniny a dochucovadlá) majú svoju kvalitu nielen na úrovni kalorickej a výživovej, ale aj na spirituálnej (duch rastliny – potraviny)a energetickej (čchi – prírodný magnetizmus). Po konzumácii sa ich spirituálna úroveň prejavuje ich pôsobením na čakry človeka, Hara, ducha, a ďalšie zložky aury a jemnohmotných tiel človeka. Ich energetická úroveň sa prejavuje dopĺňaním prírodného magnetizmu do organizmu a tým jeho posilnením (napríklad jahody, kaleráb, hovädzie mäso), alebo oslabovaním prírodného magnetizmu, a tým jeho oslabovaním (napríklad mango, špargľa, kuracie mäso).

   Správnym výberom potravín podľa týchto kritérií dokážeme dlhodobo ovplyvňovať svoju psychickú pohodu, duchovný rast, fyzický aj intelektuálny vývoj. Správne varené potraviny dokážu výrazne posilniť organizmus (slepačí vývar), ale ak ho zohrejeme v mikrovlnnej rúre, zničíme jeho prírodný magnetizmus aj ducha. Taká potravina je už iba mŕtva masa, ktorá nám vyplní žalúdok, a po jedle spôsobí únavu.

   Takto tiež na nás pôsobia rozličné nápoje vyživujúco (z pohľadu prírodného magnetizmu), ale aj oslabujúco. Týka sa to tak čistej vody, ako aj sirupov, sladených sýtených nápojov, vín alkoholu, kávy čajov... Ak chceme žiť zdravo a byť plný energie, nie je jedno, čo jeme a pijeme.

 Rastliny a stromy z pohľadu Spiritual self Healingu

 Medzi ďalšie významné zdroje ovplyvňovania nášho prírodného magnetizmu a psychicko emocionálnych stavov ako aj jemnohmotných tiel patria stromy a rastliny. Tieto na nás pôsobia prospešne alebo škodlivo vtedy, keď sa fyzicky dostávame do dosahu ich vyžarovania. U stromov je to približne 4,6 metra, u kríkov 2,5 metra a u kvetov do 1,5 metra. Niektoré stromy svojou prítomnosťou naozaj výrazne škodia (gaštan, smrek, tuja, Yuka), iné človeku pomáhajú a liečia ho na rozličných úrovniach (orech, jedľa, buk, Zamioculcas). Výberom správnych rastlín do záhrady (v miestach, kde sa zvykneme dlhšie zdržovať) a do príbytku si môžeme pomôcť pri rozličných ochoreniach. Samotné kvety vás asi úplne nevyliečia, ale môžu výrazne pomôcť pri liečbe medikamentmi od vášho lekára. Tu odkazujem na moju knihu „Duchovné účinky 150 kvetov a stromov“. Netreba sa obávať prechádzky cez gaštanový háj alebo smrekový les. Rastliny svoje škodlivé pôsobenie uvoľňujú pozvoľna, ale po dvoch hodinách, už pôsobia naplno. Niektoré liečivo, niektoré škodlivo. Problémom je príliš časté zdržiavanie sa v ich dosahu. Za normálnych okolností organizmus vyváži ich škodlivé pôsobenie, no ak je telo oslabené chorobou, stresom alebo iným spôsobom, môže prichádzať k dlhodobejším nežiadúcim účinkom (oslabenie funkcií čakier, pokles prírodného magnetizmu). Takže nie je jedno akými rastlinami sa obklopujeme. 

Drahé kamene z pohľadu Spiritual self Healingu

 Ďalšou výraznou formou ovplyvňovania jemnohmotných úrovní, ducha človeka a jeho prírodného magnetizmu sú drahé kamene. Ich nosenie, alebo umiestnenie vo svojej blízkosti doma, pri posteli, na písacom stole, môže výrazne ovplyvniť naše zdravie a pohodu. Citrín dodá energiu, ale Celestín človeku vážne škodí. Opäť je to ale otázka času, ako dlho sme v dosahu kameňa, ale aj jeho množstva, pretože tu platí že čím ho je viac, tým výraznejší je účinok.

Domáce zvieratá z pohľadu Spiritual self Healingu

Ani zvieratá nie sú výnimkou ohľadom ich spirituálneho vplyvu a posilňovania – oslabovania prírodného magnetizmu človeka. Každé zvieratá má na človeka určitý vplyv. Napríklad psi posilňujú Hara človeka. Ale tiež nie každé zviera je vhodné do blízkosti človeka na dlhšiu dobu. Ich energie ale aj duch silne na nás vplývajú, a citlivý ľudia sa podvedome držia ďalej od žralokov a iných dravcov, zatiaľ čo iné zvieratá ako napríklad kone vyhľadávajú pre ich jedinečnú energiu. 

Liečivé byliny z pohľadu Spiritual self Healingu

 Ďalším silným vplyvom na prírodný magnetizmus a spirituálne úrovne človeka sú liečivé byliny. Tieto dokážu výrazne zmeniť stav človeka po ich požití, jedno či vo forme čajových odvarov, tabliet alebo obkladov. Vieme, že lipový čaj otvára póry a uľahčuje potenie počas choroby, a že mätový čaj schladzuje. Tieto informácie sú predávané generáciami celé stáročia. Účinky prírodného magnetizmu a a ducha rastlín ale moderná veda nedokáže prijať, vysvetliť ani pochopiť.  Obmedzila sa na chemické pochody v tele. Ale život nie je iba chémia... toto učenie zostalo dodnes ukryté, ale prišiel čas na odkrytie týchto tajomstiev. Je odkrytý mechanizmus spirituálnych účinkov, ktoré ukazujú, ako ktorá liečivá bylina pôsobí.

Čínske bylinné zmesi z pohľadu Spiritual self Healingu

 Samostatnou kapitolou sú účinky čínskych bylinných zmesí, ktoré používa Tradičná čínska medicína. Genialita ich tvorcov je nepopierateľná, účinky sú rýchle a výrazné. Vedľajšie účinky v spojení s farmaceutickými liekmi nie sú známe žiadne. Treba ich ale vedieť správne dávkovať, a správne určiť diagnózu. Dnes sú už známe aj spirituálne účinky farmakologických liekov, mnohých by prekvapili ich škodlivé, ale aj prospešné účinky.

Príroda z pohľadu Spiritual self Healingu

Ale aj samotná príroda má svoje vplyvy na prírodný magnetizmus človeka a jeho spirituálne úrovne. Japonské náboženstvo Šintoizmus dodnes pestuje úctu k prírode. Japonsko je obrovským importérom dreva, pretože má v úcte svoje lesy. Aj najslávnejšia hora Japonska Fuji je oslovovaná Fuji – san, čiže Pán Fudži. Kto videl túto horu osobne v Japonsku, musí povedať, že jej duch v ňom zanechal hlboký dojem. Tiež rieky, údolia, lúky, lesy, hory majú svojho ducha a svoje vyžarovanie prírodného magnetizmu. Za všetky rieky hovorí Ganga v Indii. Ak máte milosť a ponoríte sa do nej, môžete sa vyliečiť z rôznych chorôb a neduhov. Ak milosť nemáte, môžete chytiť ťažkú chorobu z nečistôt, ktoré sa okolo rieky i v nej nachádzajú.

Náš príbytok z pohľadu Spiritual self Healingu

 V neposlednom rade na nás pôsobí náš príbytok, i pracovisko. Prítomnosť vysokého množstva prírodného magnetizmu v priestore, v ktorom sa zdržujeme nám prináša vitalitu a prosperitu. Môj učiteľ Feng Shui Howard Choy raz povedal: „V miestach, kde sa zberá Qi (prírodný magnetizmus) vzniká prosperita. Ako sa Qi zhusťuje, vzniká hmota – ľudia vytvárajú majetok, bohatnú. Tam, odkiaľ Qi uniká a nehromadí sa, slabne hmota a majetok sa rozpadá. Toto je jeden z princípov, na ktorých je postavené čínske Feng Shui. A každá budova, každý byt má svojho ducha. Ten je jeho obyvateľom naklonený priaznivo a žijú šťastne, alebo nepriaznivo, a jeho obyvateľom sa nedarí.

Cvičenia zvyšujúce prírodný magnetizmus človeka

Medzi cvičenia, ktoré výrazne ovplyvňujú množstvo nášho prírodného magnetizmu patrí Čínsky Qi gong (čchi kung), Tai chi chuan (Taj či, ktoré je aj bojovým umením), Indická Yoga (pokiaľ je cvičená správne) a rozličné druhy meditácií. Pri správnom riadení dychu a pozornosti môžu navonok jednoduché cvičenia výrazne ovplyvniť naše vnútorné prostredie. Ľudia cvičiaci pravidelne sú výzorovo mladší, rozvážnejší, psychicky vyrovnanejší. Podmienkou je cvičenie tradičnými metódami bez vplyvu moderných prvkov, ktoré sa do týchto cvičení dostali v západnom svete. Dnes totiž treba rozlišovať medzi modernými formami cvičenia (športovými) Qi gongu a Tai chi chuan a Yogy, a tradičnými formami. Moderné odrody tradičných cvičení zväčša nevytvárajú väčšiu vnútornú silu ale spriechodňujú dráhy energií v tele a celkovo zlepšujú kondíciu. Toto „zmodernizovanie“ neobišlo ani Yogu a meditácie. Zmeny vznikli z nevedomosti ich tvorcov ale často aj zámerne, aby ich zjednodušením bolo možné ich rýchlo masovo spopularizovať (napríklad osem kusov brokátu). Na tomto kurze sú záujemcov (nepovinné) učené tradičné formy cvičení a meditácií, výrazne zvyšujúce prírodný magnetizmus človeka.

   Takže prírodný magnetizmusduch. Také je to jednoduché. No zložité je pochopiť, že ich vplyv je všade okolo nás a ako zasahuje do nášho každodenného života. 

 Vedomosti o tom, ako sa stravovať a získavať dostatok Qi – čiže prírodného magnetizmu možno získať aj na rôznych prednáškach, školeniach a workshopoch, ktoré vedie Peter Filo MMA. 

Obsah kurzu: 

Náuka o spirituálnom, energetickom a duševnom pozadí človeka, príčiny ochorení a sebaliečenie stravou. Spirituálne účinky potravín, liečivých bylín, čínskych bylinných zmesí, nápojov (vrátane alkoholu), príbytku, domácich zvierat, prírody (životného prostredia vrátane škodlivých vyžarovaní z podložia), a ich využitie  v sebaliečení.

Miesto konania: Bratislava

Dĺžka: 9 častí – jeden krát mesačne – sobota alebo nedeľa

Cena: 150 Euro každá časť  

V cene sú zahrnuté študijné materiály cca 600 strán a študijné pomôcky

Informácie a prihlášky:

mailom: filo.datong@gmail.com

telefonicky na čísle: +420 720 029 845