Za všetko si môžeme sami alebo Ateizmus končí na záchode, Peter Filo MMA

   Mnohí ľudia majú na školeniach tendenciu iba zbierať dáta a chýba im uplatňovanie naučeného v praxi. Tak to bolo aj s mojimi žiakmi. Poznámkové zošity časom zapadnú prachom, ale to, čo človek zmenil vo svojom živote, alebo sa aspoň o to pokúsil, zostáva. Prax Sebapremeny je dnes akčnou časťou môjho učenia. Nie je to žiadne memorovanie dát. Nedovoľuje ustrnúť na mieste v duševnom vývoji, burcuje k zmenám, ktoré sme sa nikdy nepokúsili urobiť.

20€

Táto kniha sa napísala akosi „sama“. Jedného dňa som si sadol na pohovku s poznámkovým zošitom a perom. Myšlienky naskočili okamžite, a tento text iba prešiel cezo mňa. Povedal by som, že to celé viedla Vyššia moc, pretože hoci si stojím za každým slovom v tejto knihe a prežil som tento život Sebapremeny na vlastnej koži, kniha vznikala akosi sama od seba. Nemal som v tomto období v úmysle písať niečo nové, a už vôbec nie takéto. Moje knihy sú faktografické. Táto kniha popisuje nový smer môjho učenia, od Tradičnej čínskej medicíny a energie Qi k pravým príčinám ľudského nezdaru. Tak, ako sa Sebapremenou zmenil môj život, tak sa dúfam bude meniť aj ten váš. K lepšiemu, šťastnejšiemu.                                                                                                                                                                                         

Počet strán: 189

Väzba: mäkká, brožovaná

Jazyk: slovenský

Rok vydania: 2023

Viac o knihe

Nová kniha pre tých, ktorí chcú zmeniť svoj život.

  Život má by pekný a príjemný. Nie je? Tak odvahu! Pustite sa do toho. Obráťte pozornosť dovnútra a robte zmeny, namiesto toho, aby ste sa zaoberali vecami okolo seba, ktoré aj tak neviete zmeniť. Zmeniť môžete iba seba, a to vám umožní zmeniť životnú situáciu alebo opustiť nevhodných ľudí okolo seba, postúpiť vyššie, na vyššiu úroveň človečenstva. Zmeniť život! Dostať sa tam, kde sa chcete dostať. Motivačné knihy hovoria o tom, že máme prekonať strach, prekážky, „pustiť sa do toho“... Ale nehovoria o tom, že zmena musí prísť najprv zvnútra, aby ste nemuseli dlhodobo „bojovať s veternými mlynmi“ kým sa dajú veci do pohybu. A hlavne množstvo tých motivačných techník dlhodobo nefunguje práve pre absenciu vnútornej zmeny. Ako som už spomínal „zvyk je železná košeľa“. A „Keď vystúpate tam, kam nepatríte, Karma vás aj tak po čase stiahne tam, kde patríte“. Preto treba zmenu uskutočniť zvnútra, aby sa menila Karma, a nie ísť na to naopak prázdnym presviedčaním sa „Ja to dokážem“! Nemôžete sa donekonečna „motivovať“, tak ako to robia mnohí obchodný zástupcovia a „poisťováci“, či finančný poradcovia. Raz vás to prestane baviť a padnete tam, kam Karmicky patríte. Ak patríte na dno, je to ako neustále dofukovať deravé plávacie koleso. Raz vám aj tak „dôjde dych“, chvíľu budete „šliapať vodu“ a nakoniec klesnete tam, kam patríte. Alebo jednoducho vyhoríte. Iba tí, ktorí nejakým spôsobom uskutočnili vnútornú premenu dokázali v biznisových spoločnostiach vystúpať až nahor po rebríčku kariéry.

   Táto kniha ponúka cestu vnútornej premeny, vychádzajúc z vlastných skúseností autora, ktorý touto Sebapremenou prešiel.

Vybrali sme pre Vás z knihy

Mnoho ľudí sa čuduje, prečo žije tak, ako žije. Na takej životnej úrovni, s takými ľuďmi, v takých podmienkach... Určite by si zaslúžili lepší život... No to určite. Ale museli by v sebe mnohé zmeniť. „Kopa pýta viac“. Kopa zlata pritiahne ďalšie zlato. A kopa hnoja... Bohatí bohatnú, a chudobní chudobnejú. To nájdete v mnohých motivačných aj vzdelávacích knihách. Ale prečo tomu tak je? Ak vám je v rodine 500 Euro veľa, vaše dieťa to berie ako samozrejmosť, a vytvára si model myslenia, v ktorom je 500 Euro veľa. Ak je v rodine 50 000 Euro možné dať na charitu, dieťa v tej rodine premýšľa v iných číslach o tom, čo je veľa. To je základný rozdiel. A veľkú úlohu v množstve zarobených peňazí hrá práve charakter. A ešte niečo. Bohatý premýšľa takto: „Mám 500 Euro, do čoho ich investujem, kam ich uložím aby mi priniesli ďalšie peniaze?“ Chudobný a stredná vrstva premýšľajú takto: “Mám 500 Euro, čo si kúpim?“. A to je najväčší rozdiel, pretože bohatý si kúpi až vtedy, keď má prebytok, a chudobný aj so strednou vrstvou si ešte aj požičajú, ak na to nemajú peňazí dostatok. Čo sa týka charakteru, sú známe prípady, že nezodpovedný dedič rozflákal majetok rodiny, dedičstvo, alebo dar. Taký typ človeka nie je zvyknutý vlastniť peniaze, aj keď v blahobyte vyrastal. Nesprávny „uhol pohľadu“, nesprávni „priatelia“, ktorí sa objavia spolu s peniazmi, slabý charakter, slabá vnútorná sila, slabá energia, zlá Karma je niekoľko používaných názvov pre tieto slabosti. Čo je to Karma? Toto slovo je zahalené tajomstvami, sprofanované, odmietané aj bezvýhradne prijímané. Ako kým. Jednoducho povedané, Karma je náš spôsob zmýšľania, zlozvyky a zvyky, ktoré máme. Je to náš filter cez ktorý sa pozeráme na svet, filter ktorý nám dáva hodnoty. A podľa nich sa nám darí, alebo nedarí. Spôsobuje to, že ľudia si okolo seba nachádzajú im podobných, často tých, ktorí ich neskôr sklamú, obabrú, zradia, okradnú... V opačnom, tom dobrom prípade tých, ktorí im pomôžu, podržia ich v zlom období života, sú oporou...

Tí, ktorí sa sklamú, sa pýtajú ako im mohli do života prísť takí ľudia. No mohli, preto že si ich niečím pritiahli, rezonovali s nimi, alebo im pootvorili dvere cez svoje sklony, slabosti, neresti, naivitu a podobne.

Ak majú charakter, majú okolo seba dobrých a charakterných ľudí. No ak charakter nemajú, škoda hovoriť...

Takže naše vnútro akosi určuje, koho máme pri sebe, aj to, čo sa s nami v našom živote deje. Ak si nájdete ženu iba podľa krásnych nôh, môže sa z nej vykľuť potvora na entú... Ak si nájdete muža iba podľa výzoru, svalov, môže sa z neho vykľuť poriadny debil... To iba preto, lebo ste ten výber nedomysleli. Veľa ľudí sa vie pretvarovať a „okrášliť“, aby získali určitú pozíciu, muža alebo ženu, peniaze či iné výhody. Ale keď to získajú, prestane sa im chcieť pretvarovať, alebo pretvárka už nie je potrebná. Potom príde precitnutie. Spôsobili to nesprávne hodnoty. Nie sme neandertálci, aby sme si vyberali partnerov iba podľa svalov a ženy iba podľa veľkosti pŕs. Malo by nás zaujímať, kto je „vo vnútri“ toho krásneho či bohatého obalu. Dalo by sa tým predísť mnohým problémom.

Nesprávne hodnoty, nesprávny pohľad na svet, správne hodnoty, správny pohľad na svet. Pre každého sú jeho hodnoty „správne“ a jeho pohľad na svet prirodzenosťou, z ktorej vychádza jeho správanie. A toto spôsobuje harmóniu alebo konflikty. Ak ste šťastný tam, kde ste, a taký, aký ste, ste jedným z mála ľudí na tejto planéte. Väčšina by chcela byť vyššia, chudšia, svalnatejšia, krajšia, blonďavejšia, tmavovlasá... Je to boj s veternými mlynmi, ktorý sa nedá vyhrať. Ak sa človek narodil s určitými dispozíciami a génmi, je to neustály zápas o zmenu. Tento zápas možno je v niektorých prípadoch potrebný, ale nemali by ste sa za to, ako vyzeráte nenávidieť, hanbiť...