Aké máte ciele?

Motív života potrebuje cestu k jeho dosiahnutiu. Tou sú ciele. Cieľ. Slovo cieľ označuje dosiahnutie nejakého výsledku. Športového, životného. Aký máte cieľ? To je dobrá otázka. Väčšina motivačných kníh radí, napíšte si cieľ. Detailne ho rozpíšte. Predstavte si ho. Už ste ho dosiahli. Je to taká, akási manipulácia reality. Aj funguje, a to u ľudí, ktorí na to majú Karmu. Tí, ktorí nemajú, tak tí „na to nemajú“. Sebapremena učí, že keď začnete s vnútornou Sebapremenou, bude sa meniť aj vaša Karma. To vám umožní dosahovať ciele, ktoré boli predtým nemysliteľné.

Ciele sú pre človeka dôležité, mali by ste si určiť, kam sa v živote chcete dostať. Teraz mám na mysli ako osobnosť, nie aké osobné auto chcete vlastniť. Kým chcete byť? Aký chcete byť? Tak znie otázka, ktorá sa má stať vaším motívom života. Ak pokročíte na rebríčku človečenstva je vhodné si zapísať aj materiálne ciele. Najlepšie detailne. Kde bývate, aké máte autá, aký dom, byt, v čom podnikáte, ako sa živíte, alebo akej korporácii „riaditeľujete“. No skôr, ako to urobíte, začnite s tým, že si vytvoríte obraz o sebe. Vaše zdravie, odbornosť, vzťahy, osobnosť. Chcete byť ako… kto? Majte vzor, majte cieľ. Nájdite motív života. Ale musí to byť v súlade s vesmírnymi zákonmi dobra, inak to nepríde. Prácou na sebe budete túto matricu vyživovať, a postupne sa budete meniť. Na lepšieho, šťastnejšieho, citlivejšieho, „civilizovanejšieho, pokojnejšieho, vyrovnanejšieho… Človeka.  

   Keďže Človek je vo svojej podstate božský, dobrý, láskavý, tam niekde má smerovať vaša predstava o sebe. Ak taká ani zďaleka nie je, „pracujte na Sebapremene“, a keď sa očistíte od nevhodných „nánosov civilizácie“, zmenia sa aj vaše ciele. Ak správny cieľ a predstavu o sebe  „zadáte“ už na začiatku, a budete usilovne na sebe pracovať, zmeníte sa, a na pôvodné ciele budete pozerať s „úsmevom“. Priority sa budú meniť. Autá, ženy, peniaze… To sú priority dnešnej doby. Spoločnosť nie je veľmi zdravá. Ak ale zadáte už na začiatku správne ciele, budú vám vaše predstavy o nich nápomocné v rýchlejšom postupe vpred.  „Nesprávne“ ciele vás trochu pribrzdia, ale aj tak sa časom zmenia tak, ako vaša osobnosť. 

Úryvok z knihy: Za všetko si môžeme sami 

Peter Filo MMA

sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Instagram